Przyjęcie do Służby Liturgicznej nowych ministrantów

17 grudnia 2017 r. - 8 chłopców zostało przyjętych do grona Służby Liturgicznej.

Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec

W miesiącu październik odbył się konkurs na Najpiękniejszy Różaniec. Wzięły w nim udział dzieci z naszej parafii wraz z rodzinami.

,,Z dalekiej Fatimy..."

13 października rozpoczęła się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej.

Pożegnanie ks. Artura

27.08.2017 odbyła się ostatnia Msza Święta celebrowana przez ks. Artura Ziąbera, a także pożegnanie z różnymi grupami funkcjonującymi w parafii.

Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

Wieńce przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie, a także młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania.

40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

4 sierpnia wyruszyła 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem:,,ZAWSZE BĘDĘ Z WAMI".

Ocieka

W drugi dzień 40 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pielgrzymi modlili się za biskupów, kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Oprawę liturgiczną przygotowała parafia Dąbrowa,a także chór parafialny.

Boże Ciało

15 czerwca 2017r. odbyła się procesja ku czci Ciała i Krwi Pana Jezusa. Towarzyszyło jej wiele kwiatów, odgłosy dzwonków oraz śpiew liturgiczny. Po drodze wierni wsłuchiwali się w słowa Ewangelii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali przepiękne Ołtarze, a także włączyli się w przygotowania Uroczystości Bożego Ciała. I Ołtarz - Witold Duduś II Ołtarz - Jan Pirga III Ołtarz - Maria Paśko IV Ołtarz - Kapliczka

VII Ponadregionalny Konkurs Pieśni Maryjnej

28.05.2016 odbył się Konkurs Pieśni Maryjnej w Mrowli, w którym zaprezentował się również nasz chór parafialny zająwszy III miejsce.

Uroczystość 3 Maja 2017 - Majówka

Uroczysta Majówka przy Krzyżu Ustanowienia Konstytucji 3 - go Maja w połączeniu z programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

Triduum Paschalne

Wystrój: Grobu Pańskiego, Ciemnicy oraz Prezbiterium. Projekt: p. Elżbieta Węgrzynowicz

W Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień odbył się konkurs palm.

Parafialna Droga Krzyżowa 2017

Dnia 7 kwietnia 2017r. odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, którą licznie rozpoczęliśmy gromadząc się przy Krzyżu Misyjnym, a kończąc przy Krzyżu Konstytucyjnym. Podczas Drogi Krzyżowej odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne.

Rekolekcje wielkopostne 24.03.- 26.03.2017

W dniach 24.03.-26.03.2017 w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne głoszone przez ks. Witolda Wójcika - dyrektora Radia Via, a także dyrektora Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W trakcie sobotniej Mszy Świętej, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymały medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej.

Śluby wieczyste Maciej Grzegorza Hawryłeczko

6 stycznia 2017 r. nasz parafianin Maciej brat Grzegorz Hawryłeczko został dopuszczony do Ślubów wieczystych, które są bardzo ważnym punktem w życiu każdego mnicha. Tego dnia kończy się pewien etap formacji zakonnej, zaś sam moment profesji ma dwa podstawowe znaczenia. Z jednej strony jest to formalny akt włączenia mnicha do jego wspólnoty, na całe życie i – zgodnie z benedyktyńską tradycją – w jednym klasztorze aż do śmierci.